FAQ

Home FAQ

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Każda nowa osoba rozpoczynająca współpracę z nami przechodzi przez nasz autorski program szkoleń wstępnych “SMART Agent”, dlatego brak doświadczenia w pracy w nieruchomościach nie jest przeszkodą. Oczekujemy jednak doświadczeń w sprzedaży lub obsłudze klienta. Nie jest to zajęcie dla osób szukających pierwszej pracy

Naszym doradcom oferujemy aktywne programy szkoleniowe dotyczące branży nieruchomości i rozwoju osobistego, w tym program autorski dla nowych agentów “SMART Agent” oraz wiele szkoleń i warsztatów podnoszących kwalifikacje. Z najlepszymi prowadzimy sesje coachingowe, a nowe osoby w branży mogą skorzystać z dedykowanych programów mentorskich.

Nasi doradcy są przedsiębiorcami prowadzącymi własny biznes w nieruchomościach, dlatego działalność gospodarcza będzie nieodzowna. Doradcy mogą prowadzić swoją firmę zarówno w formie jednoosobowej działalności jak i spółki. Taka działalność nie musi być zarejestrowana na dzień rozpoczęcia współpracy. Można też przez pewien okres współpracować w ramach niezarejestrowanej działalności gospodarczej, o ile jest to zgodne z przepisami. Osoby współpracujące w zespołach naszych doradców nie muszą mieć działalności gospodarczej, jeśli w danym zespole jest możliwa inna formuła współpracy.

Nasi doradcy są przedsiębiorcami prowadzącymi własny biznes w nieruchomościach, a ich wynagrodzenie stanowi część zapłaty uzyskanej od klienta po zakończonej obsłudze. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarobki są w stu procentach związane z własną aktywnością i zaangażowaniem oraz skutecznością danego doradcy i w żaden sposób nie są od góry ograniczone. 

Stanowisko agenta / doradcy ds. nieruchomości to "wolny zawód", a nasza firma nie nakłada żadnych zobowiązań do "bycia w biurze". Każdy przychodzi wtedy, kiedy potrzebuje i spędza tyle czasu ile sam chce. Jednakże w pierwszych miesiącach pracy z uwagi na szkolenia, spotkania z mentorami i wspólne aktywności prospektingowe należy przyjąć, że każdego dnia na kilka godzin trzeba będzie przyjechać do biura. 
Jest to praca w pełnym wymiarze godzinowym i tylko wtedy można oczekiwać efektów, kiedy ma się czas . Siedzenie w biurze nie jest tożsame z pracą, którą wykonywać możemy np. u klientów czy przy własnym komputerze.

Od 2014 r. wykonywanie zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami nie wymaga posiadania formalnej licencji. Jednak większość Doradców ds. nieruchomości Białe Lwy posiada potwierdzone kwalifikacje w postaci Licencji lub Certyfikatu, co stanowi przewagę konkurencyjną na rynku. Nasza firma pomaga w uzyskaniu Licencji KIGN na dogodnych warunkach finansowych. 

Najważniejsze zadania każdego agenta / doradcy ds. nieruchomości to pozyskiwanie klientów oraz ich obsługa w zakresie pomocy w sprzedaży, zakupie lub wynajmie nieruchomości. 

W ramach czynności związanych z pozyskiwaniem klientów możemy wskazać: prowadzenie marketingu osobistego agenta, budowanie systemu poleceń, telefonowanie i umawianie spotkań. 

W ramach czynności związanych z obsługą klientów możemy wskazać: analizowanie rynku, zbieranie informacji o nieruchomościach i ustalanie stanów prawnych nieruchomości, wyszukiwanie nieruchomości, wystawianie nieruchomości na rynek, marketing nieruchomości, prezentowanie mieszkań, domów czy działek, negocjowanie, odpowiadanie na zapytania, raportowanie klientom, organizowanie transakcji.